Skuteczna kampania AdWords

ABC kampanii linków sponsorowanych

W pierwszej kolejności należy sobie uświadomić jak internauci traktują wyniki kampanii linków sponsorowanych: znaczna część z nas uświadamia sobie, że jest to reklama płatna i z premedytacją poszukując czegoś w internecie, omija płatne linki. Z tego też względu linki sponsorowane nie powinny być jedną formą reklamy na jaką zdecyduje się firma, warto przede wszystkim zainwestować również w pozycjonowanie, bo to organiczne wyniki traktowane są przez użytkowników jako wiarygodne.

4 kroki do skutecznej kampanii AdWords

Krok 1: określ listę słów kluczowych – czyli wyrazów, które kojarzą się z Twoją działalnością i które użytkownicy internetu wpisują, chcąc wyszukać firmy z Twojej branży.

Krok 2: przygotuj, krótkie opisy i hasła reklamowe, które obok linku zobaczy użytkownik, gdy Twoja reklama się wyświetli

Krok 3: Ustalenie budżetu dziennego – musisz określić ile dziennie możesz wydać na kampanie linków. Określoną stawkę płacisz za każde kliknięcie w link. Jeśli np. ustawisz dzienny budżet na 30 zł, to w momencie kiedy zostanie on wyklikany, reklama danego dnia przestanie się wyświetlać.

Krok 4: Ustalenie zasięgu oraz profilu odbiorców – jeśli prowadzisz działalność lokalną, warto byś reklamował się na swoim obszarze, a nie na terytorium całego kraju, jeśli natomiast zajmujesz się turystyką warto wykluczyć najbliższe obszar, bo przecież osoby z Twojej okolicy nie są zainteresowani noclegami u Ciebie.