PR internetowy

PR w internecie, czyli zwiększ ruch na swojej stronie

W internecie granica między marketingiem a działaniami public relations zaciera się jeszcze bardziej niż podczas prowadzenia działań w tradycyjnych mediach. Specjaliści od PR przygotowujący opisy nowych produktów, czy działań firmy umieszczając w informacjach prasowych linki do strony www, wpływają bowiem nie tylko na kształtowanie wizerunku tej czy innej firmy, ale równocześnie wpływają na pozycjonowanie strony www, poprzez zwiększenie liczby zaufanych miejsc, które linkują do strony firm. Takie działania to jednak miecz obosieczny.

Uwaga: PR internetowy może zaszkodzić pozycjonowaniu!

Umieszczenie linków do strony w treści notatki prasowej jest jednak działaniem nie do końca bezpiecznym, a to za sprawą lenistwa dziennikarzy, którzy często nie zagłębiają się w treść takich notatek, nie zadają sobie nawet trudu ich przeredagowania, a to oznacza, że w sieci pojawiają się artykuły z linkiem do strony, które mają jednakową treść. Efekt? Duplikat Contetn za co Google karze strony spadkami pozycji, a nawet nałożeniem filtrów.

PR Internetowy z głową

Nie chcąc zaszkodzić swoje stronie i jej pozycjonowaniu należy podjąć zabiegi, które zniwelują ryzyko zdublowania treści. Można to zrobić poprzez przygotowywanie kilku wersji notatki prasowej, które będą się różnić doborem słów. Warto również tworząc listę kontaktów do dziennikarzy w danej branży, zwrócić uwagę na tych, którzy zwykli przygotowywać własny artykuły na podstawie otrzymanych notatek prasowych.