Na czym polega skuteczne pozycjonowanie stron w internecie?

 

Pozycjonerzy zajmujący się Search Engine Optimization są zgodni – skuteczne pozycjonowanie stron w internecie nie jest łatwe. Jest tym trudniejsze, że to regularna zabawa w kotka i myszkę z twórcami Google i innych wyszukiwarek internetowych. Pozycjonerzy chcą, by ich strona była wysoko na liście wyników wyszukiwania, a wyszukiwarki tworzą algorytmy, które wyłapują takie działania jak pozycjonowanie stron i uważają je za sztuczne. Dlatego to, co jeszcze jakiś czas temu uważano za pewna metodę wywindowania strony do TOP 3 Google teraz może uchodzić za spam, który sprawi, że pozycjonowanie stron będzie nieskuteczne, bo tylko spadną w rankingach. Tak jest na przykład z farmami linków –  dziś zaplecze pozycjonerskie trzeba budować inaczej.

 

Skuteczne pozycjonowanie stron w internecie nie jest łatwe - potwierdza fachowiec.2161412331221918880(4)
Skuteczne pozycjonowanie stron w internecie nie jest łatwe.

Nadal jednak pozycjonowanie stron (przykład tutaj )opiera się na kilku ogólnych zasadach:

  • im starsza domena, tym wyżej w rankingach, domeny narodowe są lepiej oceniany, podobnie jak domeny pierwszego rzędu. Algorytmy Google oceniają też, ile zewnętrznych linków prowadzi do danej strony – im więcej tym lepiej.
  • Jednak pozycjonowanie stron oparte na zdobywaniu linków musi być prowadzone z głową, bo wysoko cenione są tak zwane linki naturalne, czyli nie mogą pojawić się na przykład nagle w dużej ilości.