Zalety kampanii AdWords

Powody, dla których warto pomyśleć nad kampanią AdWords

W poprzednim artykule przedstawiliśmy Wam słabe strony kampanii linków sponsorowanych, nie oznacza to bynajmniej, że nie warto z niej korzystać, przeciwnie ma ona wiele zalet, które zyskują jej coraz liczniejsze grono zwolenników. Powodów jest kilka:

Idealna dla młodych firm

Jeśli Twoja strona dopiero powstała, nim trafi ona do pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwania może to potrwać nawet do 6 miesięcy, w tym czasie warto zainwestować w AdWords – będziesz na szczycie od razu.

Bardzo dobra dla firm z sezonową działalnością

Jeśli Twoje produkty i usługi cieszą się dużą popularnością w określonych częściach roku, wówczas warto zainwestować w AdWords, by wyprzedzić konkurencje i w zmorzyć działania marketingowe.

AdWords zapewniają widoczność przez cały dzień

Jeśli prowadzisz działalności w branżach, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem użytkowników, wówczas Google rozkłada emisję reklam na całą dobę. Dzięki temu Twój budżet nie wyklika się od razu po północy, ale reklama będzie emitowana przez całą dobę, aczkolwiek czasem będzie widoczna, a o inne porze nie, jednak dzięki temu klienci wchodzący tak rano, jak i wieczorem zobaczą Twoją reklamę, a wszystko w ramach dziennego budżetu.